Wystawa „Pasierbowa Europa Ducha”

Dnia 21 września 2011 r. w naszej szkole otwarta została wystawa „Pasierbowa Europa Ducha” poświęcona poecie, eseiście i historykowi sztuki – ks. prof. Januszowi Stanisławowi Pasierbowi.

Licealiści oraz zaproszeni goście wysłuchali wykładu na temat życia i dorobku artystyczno-duchowego księdza Janusza Pasierba. Pani Maria Wilczek – przewodnicząca Polskiego Związku Kobiet Katolickich oraz spadkobierczyni poezji ks. Pasierba – przedstawiła osobę poety nie tylko jako wybitnego artysty, myśliciela i duchownego, ale przede wszystkim jako dobrego człowieka, któremu los bliźniego nigdy nie był obojętny.

Zwieńczeniem wykładu pani Marii Wilczek były deklamacje wierszy księdza-poety przy akompaniamencie pianina i skrzypiec. Występ przygotowali uczniowie klasy 1E pod opieką polonisty – pani dyrektor Elżbiety Skonecznej.