Włącz się w zbiórkę darów dla Ukrainy!

Do 4 kwietnia Szkolny Klub PCK w naszej szkole we współpracy z ZR PCK prowadzi zbiórkę rzeczy pierwszej potrzeby dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Kijowa i Nowego Rozdołu. Przyjmowane są długoterminowe artykuły spożywcze (konserwy, mąka, kasza, ryż, cukier), środki czystości, bandaże, opatrunki, koce oraz nowa odzież dziecięca. Rzeczy można wkładać do pudełka na parterze lub oddać do sali 27.
Dlaczego takie zbiórki są potrzebne? Czy nasi sąsiedzi potrzebują naszego wsparcia? Czy możemy im pomóc? Nie tylko politycznie, ale tak po ludzku. A może to nie nasza sprawa?
Już 2 kwietnia odpowie na te i inne pytania młodzieży naszej szkoły gość specjalny Prezes Zarządu Fundacji Ternopilska – Marija Jakubowycz, która zgodziła się wesprzeć zbiórkę rzeczy SK PCK na rzecz Ukrainy.
Celem Fundacji Ternopilska jest działalność na rzecz migrantów, szczególnie ukraińskich, przebywających w Polsce lub mających zamiar przybyć do Polski, m.in.:
• zgodnej z prawem pomocy na rynku pracy
• promowanie edukacji wśród osób młodych i dorosłych
• upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa polskiego oraz praw człowieka
• organizowanie imprez kulturalno-oświatowych
• organizowanie konferencji i szkoleń
• promowanie kultury ukraińskiej.

Razom nas bahato!