Święto Szkoły – Chełmonalia 2014!

Pierwszego dnia wiosny – 21 marca 2014 roku odbyły się Chełmonalia – czyli coroczne Święto Szkoły i jej patrona Józefa Chełmońskiego.
Organizatorem tegorocznego Święta była, zgodnie z tradycją klasa, która zwyciężyła w rywalizacji klas pierwszych w zeszłym roku – czyli klasa 2c biologiczno-chemiczna.
Obecne klasy pierwsze: 1a – matematyczna, 1b – matematyczna, 1d – językowa i 1e – humanistyczna zmagały się w różnorodnych konkurencjach dotyczących zarówno sprawności fizycznej jak i intelektualnej! Główna nagroda to KLASOWA KROPKA i przywilej organizowania Chełmonaliów w przyszłym roku szkolnym!
Uczestnicy dali z siebie wszystko! Ich zmagania w konkursach: Wiedzy o Józefie Chełmońskim, na najlepszy tekst autorski i wykonanie wylosowanej piosenki, taneczny i sprawnościowy oceniało szanowne JURY!
KLASA 1a z autorskim tekstem i wykonaniem piosenki „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”

chelmon 1 chelmon 2
chelmon 3 chelmon 4

KLASA 1b z autorskim tekstem i wykonaniem piosenki „Bałkanica”

chelmon 5 chelmon 6
chelmon 7 chelmon 8

KLASA 1d – rozpoczęła w oscarowym stylu – z autorskim tekstem i wykonaniem piosenki „Ona tańczy dla mnie”

chelmon 9 chelmon 10 chelmon 11
chelmon 12 chelmon 13

KLASA 1e z autorskim tekstem i wykonaniem piosenki „My Słowianie”

chelmon 14 chelmon 15
chelmon 16 chelmon 17

Zadaniem klas drugich było zaprezentowanie krótkiego skeczu:

chelmon 18 chelmon 19
chelmon 20 chelmon 21

Pierwsze miejsce i główną nagrodę – KLASOWĄ KROPKĘ – zdobyła klasa 1d!
Całe wydarzenie minęło, jak zwykle w miłej i pełnej dobrego humoru atmosferze!

chelmon 22 chelmon 23