II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH „MŁODY , ŚWIADOMY OBYWATEL”  – JUŻ ZA NAMI.

W czwartek 25 kwietnia 2024 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie „Młody, świadomy obywatel”. Podobnie jak przed rokiem konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu łowickiego.

Koordynatorką przedsięwzięcia była p. Wioletta Pokora we współpracy z p. Joanną Skoneczną –Sałudą.

Tegoroczny konkurs obejmował treści dotyczące ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz  zagadnień związanych z 20. rocznicą obecności Polski w Unii Europejskiej.

Na nasze zaproszenie odpowiedziały cztery Szkoły Podstawowe:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu,

Szkoła Podstawowa nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu,

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu,

Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach.

Uczestników  i ich opiekunów powitała Dyrektor I LO – Dorota Dziekanowska – Słoma.

Do rywalizacji przystąpiło ośmioro uczniów. Na rozwiązanie testu, składającego się z pytań otwartych i zamkniętych, mieli 60 minut. Prace uczestników sprawdziła komisja konkursowa złożona z nauczycieli wiedzy o społeczeństwie i historii z I LO oraz szkół, których uczniowie przystąpili do konkursu.  W czasie pracy komisji, młodzi uczestnicy konkursu spędzili czas w towarzystwie starszych koleżanek z I LO z klasy 3d,  które przygotowały quizy tematyczne i zabawy integracyjne.

Komisja konkursowa wyłoniła troje laureatów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki.

Na pierwszym miejscu uplasował się Szymon Mucha ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu, opiekun p. Magdalena Stefańska.

Drugą lokatę zdobył Szymon Fidrych ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej     w Łowiczu, opiekun p. Małgorzata Grochola.

Trzecie miejsce uzyskała Kornelia Zając ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza    w Łowiczu, opiekun p. Renata Kamińska.

Nagrody dla laureatów w postaci kart podarunkowych do Empiku ufundowało Starostwo Powiatowe w Łowiczu, za co uprzejmie dziękujemy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy tegorocznym zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.