Lekcje języka francuskiego prowadzone przez native speaker’a.

W poniedziałek 18 listopada 2013r. na zaproszenie pani Aleksandry Wojciechowskiej-Gasik gościliśmy w naszym liceum pana Denis Gérard przedstawiciela Ambasady Francji w Polsce.

W ramach programu „Lecteur itinérant” pan Gérard prowadził w dwóch grupach uczących się języka francuskiego zajęcia tematyczne: Les sports i La cuisine française. Uczniowie z dużym zaangażowaniem opracowywali słownictwo związane z różnymi dyscyplinami sportowymi następnie obejrzeli prezentację dotyczącą przygotowania tradycyjnej zapiekanki francuskiej – le gratin dauphinois.

denis 1 denis 2

Lekcje prowadzone przez native speaker’a są bardzo interesującym sposobem prowadzenia zajęć z języka obcego, doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod nauczania, pozwalają uczniom sprawdzić kompetencje językowe, wyzbyć się bariery językowej.

denis 3