Kolejny sukces na Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK!

W minioną sobotę 21 kwietnia 2018 roku dwie drużyny naszej szkoły wystartowały w zawodach pierwszej pomocy przedmedycznej. Walka była niezwykle zacięta, bo zwycięska drużyna będzie reprezentowała Łowicz w etapie wojewódzkim. Uczniowie musieli się wykazać i znajomością teorii i umiejętnościami praktycznymi. Udzielali pomocy w pozorowanych scenach, gdzie zaopatrywali rany, tamowali krwotoki, usztywniali złamania, pomagali epileptykowi i poszkodowanemu z urazem kręgosłupa.
Obie nasze drużyny stanęły na podium i udowodniły po raz kolejny, że w udzielaniu pierwszej pomocy nie mamy sobie równych!!! Drużyna „Czarnych” zajęła I miejsce a zespół „Białych” miejsce II. Zaledwie 3 punkty wynosiła różnica między nimi.
Skład zwycięskiej drużyny to:
Aleksandra Olejniczak kl.2a – kapitan
Anna Szczęsna kl.2a
Martyna Wojtczak kl. 2c
Kacper Dudek – kl.1c
Michał Golis – kl. 1b
Skład zespołu, który zajął II miejsce:
Filip Tokarskiski kl. 1b – kapitan
Michalina Gładys kl.2a
Julia Miziołek kl.1a
Wiktor Gawroński kl. 1b
Kamil Płuska kl.1b
Zawodnicy rezerwowi – nasze wsparcie psychiczne – Michał Gajda, Miłosz Makowski – kl.1c
Opiekunem młodzieży jest p. Ewelina Kapusta. Bardzo dziękujemy za spotkanie i cenne wskazówki naszemu starszemu koledze – absolwentowi Łukaszowi Wójcikowi, który odnosił sukcesy w tymże konkursie kiedy był uczniem I LO.