Zwiedzanie bazyliki katedralnej.

W podziemiach łowickiej katedry zostało pochowanych 12 arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów, w tym 4, którzy pełnili funkcję interrexa w czasie bezkrólewia w Polsce. Te i inne interesujące fakty, związane także z patronką miasta i diecezji łowickiej św. Wiktorią, uczniowie I LO z klasy 4 cyber i 3c poznali w czwartek 17 listopada podczas zwiedzania kościoła i jego krypt. W tym wyjątkowym miejscu oprócz pięknych kaplic i grobowców można oglądać m.in. bogato zdobione szaty i naczynia liturgiczne, monety oraz inne przedmioty odnalezione podczas prowadzonych prac badawczych. Niesamowite wrażenie na uczniach zrobiła również wizyta na wieży kościelnej, z której rozciąga się piękny widok na panoramę miasta. Ten ciekawy spacer był kolejnym krokiem przybliżającym naszej młodzieży zarówno historię kolegiaty zwanej „Mazowieckim Wawelem”  jak i samego Łowicza, a także dzieje osobistości z nimi związanych.