Wycieczka klasy 1b i 1d śladami Józefa Chełmońskiego

W dniu 15 listopada uczniowie klas 1b i 1d wraz z wychowawczyniami spędzili wspólnie dzień w Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie odbyły się lekcje muzealne na temat sztuki patrona naszej szkoły Józefa Chełmońskiego. Zobaczyliśmy wiele ciekawych obrazów między innymi ,,Bociany”, ,,Babie lato”, ,,Kuropatwy” i wiele innych. Podczas zajęć mogliśmy wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat obrazów z kolegami oraz samodzielnie zinterpretować dzieła i zatrzymać się na chwilę, aby dostrzec ich ukryte piękno i wyciągnąć dla siebie indywidualny przekaz. Był to dla nas niezwykle inspirujący dzień, który dostarczył nam wielu ciekawych informacji na temat artysty i jego sztuki. W tym czasie mogliśmy miło spędzić czas razem i lepiej się poznać.