Klasa 2b na Łódzkich Dniach Informatyki 2022.

We wtorek 15 listopada uczniowie klasy 2b oraz kilka osób z klas 3b i 4bp pojechali na Łódzkie Dni Informatyki organizowane przez Politechnikę Łódzką. Uczniowie zainteresowani informatyką wraz z p. Jolantą Rybicką oraz p. Markiem Rybickim wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej i mieli okazję poznać wszystkie aktualne trendy w informatyce i w cyberbezpieczeństwie.  ŁDI to największy event z obszaru ICT w województwie łódzkim organizowany od 2017 r. Nasi uczniowie wysłuchali kilku wykładów, m. in. na temat „Jak być bezpiecznym w Internecie? – Niebezpiecznik.pl.”, „Jak rozpocząć karierę w IT?”, „Jak pisać czysty kod? Poznaj dobre praktyki tworzenia czytelnych programów”. Zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach informatycznych przygotowanych specjalnie na to spotkanie. W budynku Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki czekały też na uczniów targi pracy dedykowane tylko i wyłącznie branży IT i pokazy studenckich kół naukowych zajmujących się tworzeniem gier komputerowych i profesjonalnych robotów oraz dronów. Jesteśmy zadowoleni z wizyty na Politechnice Łódzkiej i mamy nadzieję, że będzie organizowanych więcej takich eventów.