Drugi etap „Fascynującej Fizyki” w I LO

W poniedziałek 14 listopada 2022 r. odbył się etap międzyszkolny XIX edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Pięciu uczniów Naszego Liceum od godziny 10.00 do 12.00 na platformie infimat Politechniki Łódzkiej rozwiązywało online zadania konkursowe z fizyki przygotowane przez organizatorów konkursu  tzn. Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechniki Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.

W tym etapie konkursu uczestnicy zmierzyli się  z dziesięcioma, trudnymi,  nietypowymi i wieloetapowymi zadaniami. Każde zadanie składało się z kilku podpunktów.
Mimo zakończenia konkursu jego uczestnicy poznają za kilka dni swoje indywidualne wyniki, podobnie jak listę zakwalifikowanych do trzeciego etapu.

W zmaganiach konkursowych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu wzięli udział najlepsi uczestnicy poprzedniego etapu szkolnego:

Mateusz Pożniak z klasy 4cyber

Maksymilian Tarczyński z klasy 3b

Wojciech Stawicki z klasy 3b

Szymon Jabłoński z klasy 3b

Jakub Rembiejewski z klasy 4bp

Uczestnikom życzymy awansu do trzeciego etapu czyli finału teoretycznego i dalszych sukcesów, nie tylko z fizyki.