Zawody okręgowe II stopnia XLIV Olimpiady Biologicznej

Zawody odbyły się w Łodzi 24 stycznia 2015 roku – bardzo dobrze zaprezentował się uczeń klasy 3c Adam Muras.

W okręgu łódzkim do zawodów zakwalifikowało się jedynie 39 uczniów. W tym wąskim gronie Adam Muras – uczeń klasy 3c (biologiczno-chemicznej) reprezentował naszą szkołę. Warunkiem uczestnictwa było napisanie pracy badawczej i bardzo dobra ocena łódzkiej komisji konkursowej. Na uwagę zasługuje fakt, że praca badawcza Adama już w ubiegłym roku szkolnym była doceniona i wyróżniona przez komisję składającą się z pracowników naukowych Wydziału Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. W tegorocznych eliminacjach Adam rozwiązywał bardzo trudny test i uzyskał znakomity wynik, który okazał się jednak niewystarczający by zakwalifikował się do zawodów centralnych. Mimo, że Adam Muras nie został laureatem olimpiady, to jego udział w zawodach okręgowych II stopnia i bardzo dobry wynik to wielki sukces zasługujący na uznanie! Gratulujemy!

Opiekunem Adama jest p. Urszula Tworek