Warsztaty w Fabryce Inżynierów!!

W dniu 12 stycznia 2015 roku klasa 1a uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Łódzką.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć w „Fabryce Inżynierów XXI wieku” kilka fantastycznie wyposażonych laboratoriów i pracowni oraz zapoznać się z tematyką niektórych badań wykonywanych przez studentów i doktorantów. Wszystkie urządzenia i narzędzia badawcze są z najwyższej półki np. mikroskop elektronowy, spektrometry rentgenowskie.

Fabryka Inżynierów XXI wieku jest to najnowocześniejszy gmach Wydziału Mechanicznego PŁ. Od roku służy studentom i pracownikom naukowym.

Młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawym wykładzie prowadzonym przez prodziekana Wydziału Mechanicznego PŁ dr hab. inż. Łukasza Kaczmarka dotyczącym grafenu.

Prezentacja: „Grafen – materiał na który czeka ludzkość” dotyczyła własności tej postaci alotropowej węgla, metod jej pozyskiwania oraz zastosowania np. w ogniwach słonecznych, ogniwach paliwowych, mikroprocesorach czy elastycznych panelach dotykowych.

Po raz pierwszy uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować i wykonać odlew ze stopu aluminium oraz „plastikowe elementy” przy użyciu wtryskarek tworzyw sztucznych.

Czas spędzony na uczelni był pełen pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w zajęciach.