Zakończenie roku klas maturalnych w stylu Peaky Blinders

28 kwietnia 2023 r. świadectwa ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odebrało 104 abiturientów. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz wystąpieniem Pani dyrektor Doroty Dziekanowskiej-Słomy i powitaniem przybyłych gości.
Absolwenci (Marta Fijałkowska, Julia Sałuda i Daniel Milczarek) przekazali sztandar uczniom klas trzecich, którzy w sposób szczególny wyróżniają się na tle szkolnej społeczności. A byli to: Magdalena Wojenko(3a), Wiktoria Czekaj(3d) i Mateusz Kotlarski(3b) Julia Kołaczek(3a), Natalia Wódka(3b) i Szymon Jabłoński(3b)
Cieszymy się i dziękujemy Wam drodzy maturzyści za miłe słowa, które w Waszym imieniu skierowały: Julia Sałuda i Marta Fijałkowska. Mamy nadzieję, że zapamiętacie 4 lata spędzone w naszej szkole i będziecie do nas chętnie powracać.
19 absolwentów, którzy uzyskali średnią ocen końcowych 4,75 i więcej – jako pierwsi odebrali świadectwa ukończenia szkoły Z WYRÓŻNIENIEM. Pozostałym absolwentom świadectwa ukończenia szkoły wręczyła Pani Dyrektor wraz z poszczególnymi Wychowawcami 4a- p. Anna Kucharek 4b- p. Marek Rybicki 4c- p. Paulina Szymkowicz 4d- p. Beata Bończak
Wręczono również nagrody za wysokie wyniki w nauce, fundowane przez Radę Rodziców –
28 absolwentów z najwyższą średnią:
Fijałkowska Marta
Plichta Aleksandra
1) Medal „GLORIA DILIGENTIAE ET LABORI” dla prymusa szkoły otrzymała
MARTA FIJAŁKOWSKA – średnia 5,67
2) Nagrodę Prof. Jana Zbudniewka dla absolwenta, który osiągnął najlepsze wyniki z przedmiotów matematycznych:
Dominik Wilk
Daniel Milczarek
– dla najlepszego Chemika:
Marta Fijałkowska
3) Nagroda im. Prof. Heleny Jastrzębskiej dla najlepszego Polonisty:
Julia Sałuda
4) Nagrodę im. prof. dr. hab.  Eugeniusza Wachowskiego dla najlepszego Sportowca:
wśród dziewcząt: Dominika Wołek
wśród chłopców: Mateusz Motyl
5) Nagrodę im. Bł. Bolesławy Lament dla najlepszego Teologa:
Jan Strycharski -Gać i Daniel Milczarek
6) Nagrody specjalne Rady Pedagogicznej :
Nagrodę dla najlepszego lingwisty otrzymały: Olga Machnikowska i Marta Fijałkowska
Nagrodę dla najlepszego przyrodnika otrzymały:
1. Marta Fijałkowska
2. Julia Sałuda
3. Laura Kruszczyńska
Nagrodę dla najlepszego geografa otrzymały:
1. Julia Rosłonek
2. Oliwia Pietrzak

7) Uczniowie nagrodzeni za :

– pracę na rzecz szkoły: Szymon Trauth, Jakub Rembiejewski, Mateusz Motyl, Antonina. Baranowska,
Michalina Maciejak, Dominika Wołek, Olga Machnikowska, Marcelina Muras
– pracę w Samorządzie Uczniowskim:
 Laura Kruszczyńska
 Igor Szymajda
 Weronika Makar
 Julia Rosłonek
 Aleksandra Zych
CHÓR JÓZEFA:
Marika Wróbel, Łucja Morteczka, Oliwia Sroka, Aleksandra Zych, Aniela Florczak, Aleksandra Szadkowska, Zuzanna Kołudzka, Maja Płacheta ,Wiktoria Buda, Aleksandra Guzek , Natalia Markus, Marta Stępień, Amelia Sosnowska, Oliwia Kostrzewa, Adam Szczęsny.
8) Nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe i reprezentowanie szkoły w zawodach
powiatowych, rejonowych i wojewódzkich:
Laura Kruszczyńska
Weronika Matyjas
Julia Wosiewicz
Agnieszka Fabiszewska
Mają Płacheta
Wiktoria Trupinda
Jan Strycharski – Gać
Marcel Pawlaczyk
Dominik Wilk
Adam Szczęsny
Maksymilian Branicki
-dyplomy za reprezentowanie szkoły w zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich
Amelia Sosnowska
Natalia Rzepa
Gabriela Gala
Vanessa Janicka
Weronika Markowska
Katarzyna Bogusz
Jakub Rembiejewski
Konstanty Sumiński
Jakub Myszewski
Po zakończeniu części oficjalnej, przemówieniach zaproszonych gości i wyprowadzeniu sztandaru klasa 3b pod opieką wychowawcy Pani Agnieszki Osiołkowskiej poprowadziła 12. w historii szkoły GALĘ WRĘCZENIA CHEŁMOFONÓW utrzymaną w atmosferze XX-wiecznej Anglii. Całość gali, począwszy od strojów, poprzez muzykę, nawiązywała do klimatu znanego serialu Peaky Blinders. Wydarzenie było wyjątkowe, gdyż do wspólnej zabawy zostali zaproszeni nie tylko maturzyści, ale również nauczyciele, którzy obstawiali w popularnych niegdyś zakładach, zwycięzcę danej kategorii. Zasady rozgrywki, którą toczyli ze sobą nauczyciele były następujące: każdy z graczy miał do dyspozycji pulę o równowartości
8.000 złotych. Istniały dwie podstawowe zasady: minimalna pula, za którą gracz wchodził do rozgrywki wynosiła 400 złotych, a va banque można było zacząć grać dopiero na trzy rundy przed końcem rozgrywki. Każde "trafienie" skutkowało odzyskaniem postawionych pieniędzy oraz zarobieniem dodatkowo 50% ich wartości. W zabawie zwyciężyła Joanna Skoneczna-Sałuda z wynikiem ponad 26.000. Piękna sceneria przygotowana przez uczniów uzupełniła całość uroczystości, doskonale wprowadzając w klimat tamtych czasów. Radości i szczęściu nie było końca!
A oto zwycięzcy tegorocznych kategorii:
Paczka przyjaciół: Maksym Branicki, Adrian Kunikowski, Konstanty Sumiński i Dominik Wilk
Papużki nierozłączki: Olga Machnikowska i Marcelina Muras
Klasowy zdolniacha: Marta Fijałkowska
Największy śpioch: Natalia Musiak
Ciągle spóźnialski: Konstanty Sumiński
Influencerka: Laura Kruszczyńska
Duet roku: Samuel Wiechno i Igor Szymajda
Dusza artysty: Jakub Rembiejewski
Romeo i Julia: Konstanty Sumiński i Maksym Branicki
Najlepszy gamer: Grupa informatyczna z klasy 4B
Sportowy świr: Maksym Branicki
Największy memiarz: Leon Tybuś
Największy imprezowicz: Aleksandra Siejka
Wszystkim maturzystom gratulujemy i życzymy połamania długopisów na egzaminie maturalnym!
Odsyłamy również do artykułów w lokalnych mediach i galerii zdjęć z naszej uroczystości
Tekst: Mateusz Kotlarski
Zdjęcia: Aleksandra Łukasik i Joanna Rutkowska