Wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Matematyka Moja Pasja”

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b Wojciech Stawicki, podopieczny p. Agnieszki Osiołkowskiej, zdobył wyróżnienie w finale konkursu „Matematyk Moja Pasja”.
Przypominamy, że  do finału konkursu dostało się 4 naszych licealistów: Dominik Wilk i Daniel Milczrek – klasa 4 cyber oraz Szymon Jabłoński i Wojciech Stawicki – klasa 3b.
Jest to konkurs, który organizuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Konkurs MMP jest trzyetapowy. W I etapie w każdej ze zgłoszonych szkół przeprowadzane są zawody eliminacyjne. Uczestnicy eliminacji, którzy przekroczyli próg punktowy ustalony przez organizatorów, kwalifikowani są do zawodów finałowych.
8 marca 2023 r. w dwuetapowym finale najlepsi młodzi matematycy województwa łódzkiego najpierw rozwiązywali 15-zadaniowy test, a po półgodzinnej przerwie przystąpili do rozwiązywania zestawu 5 zadań otwartych. Trudność zadań zdecydowanie wykraczała poza program nauczania w szkole średniej, wymagały od uczniów szerokiej wiedzy i logicznego myślenia, a także umiejętności przeprowadzania dowodów matematycznych.
Gratulujemy sukcesu Wojtek!!!