Wyróżnienie w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

02 marca 2019 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbywał się etap okręgowy 50 Olimpiady Języka Rosyjskiego. W etapie tym wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły: Karolina Kruk, Patrycja Mikołajczyk i Natalia Sędzikowska. Zadaniem uczestników było napisanie niezwykle trudnego testu gramatyczno-leksykalnego a następnie przystąpienie do części ustnej. Uczniowie odpowiadali na losowo wybrane tematy a oceniali ich wykładowcy Filologii Rosyjskiej UŁ.

Na liście finalistów tego etapu, wśród rosyjskobrzmiących nazwisk, znalazła się jedna z licealistek I LO. Karolina Kruk zajęła 4 miejsce a od etapu centralnego dzieliły ją zaledwie dwa punkty. Jest to ogromny sukces zwłaszcza, że Karolina uczy się dopiero w pierwszej klasie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekunem Karoliny jest p.Ewelina Kapusta.
Tekst i zdjęcia: E. Kapusta