Mamy laureatkę w Olimpiadzie wiedzy o mediach!!!

15-16 marca br. w budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się etap centralny V Olimpiady wiedzy o mediach, który zgromadził 160 uczniów szkół średnich z całego kraju. Pierwszego dnia uczestnicy mierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę na temat historii środków masowego przekazu – radia, prasy, telewizji. Przed ogłoszeniem wyników młodzież miała okazję wysłuchać rozmowy przeprowadzonej przez studentów z zaproszonym gościem – Anitą Werner, która została zasypana gradem pytań. Dziennikarka opowiadała, m. in.: o swoich pierwszych zmaganiach w zawodzie, motywacji, pasjach, zachęcała też do podążania za głosem serca w rozwijaniu pasji, a także bycia zaangażowanym i pracowitym. Po ogłoszeniu wyników grupa udała się do gmachu Telewizji Polskiej na ul. Woronicza, aby tam zgłębiać tajniki tworzenia programów oraz przyjrzeć się pracy reporterów. Następnego dnia odbyły się zawody dla 12 osób, które uzyskały najlepsze wyniki z testu. Odbyły się one w konwencji teleturnieju  „Jeden z dziesięciu”. Jedną z laureatek została nasza uczennica – Aleksandra Pawelec z kl. 2d. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się… indeksy na wymarzony kierunek studiów.

Ogromne gratulacje dla Oli!!!

Gratulujemy też Pani D. Kowalczyk, która była opiekunem Aleksandry.

TEKST – D. KOWALCZYK

ZDJĘCIA – A. PAWELEC