12 kwietnia klasa 3dp w towarzystwie chętnych kolegów i koleżanek z klasy 1a i c oraz 2 d wybrała się na wycieczkę do Warszawy śladami największych monoteistycznych religii świata.
Uczniowie udali się do meczetu, gdzie uczestniczyli w ciekawej rozmowie z wyznawczynią Islamu. Zadawali też wiele pytań, by poszerzyć swoją wiedzę na temat zasad obowiązujących muzułmanów.
Następnym punktem wycieczki była bogato zdobiona prawosławna cerkiew oraz minimalistyczny protestancki kościół ewangelicko—augsburski. Charakterystykę tych miejsc przybliżył przewodnik, posiadający ogromną wiedzę na ten temat, którą chętnie dzielił się z uczestnikami wyjazdu.
Na koniec uczniowie wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Deką i p. Marylą Białas zwiedzili warszawską bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela z kaplicą-mauzoleum, gdzie znajduje się sarkofag kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bardzo przyjemny okazał się również spacer po warszawskiej starówce i wybrukowanych kostką uliczkach Starego Miasta. To miejsce zostało wyjątkowo docenione na turystycznej mapie Polski. W 1980 r. zostało wpisane na listę UNESCO jako przykład wyjątkowego pietyzmu w nieomal całkowitym odrestaurowaniu najstarszego fragmentu miasta, zburzonego metodycznie przez Niemców po powstaniu warszawskim. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia pod kolumną Zygmunta III Wazy, który już od 378 lat spogląda na naszą stolicę ze swej 22 metrowej kolumny. Był też czas na posiłek i krótki odpoczynek z widokiem na stadion narodowy.
Uczestnicy wycieczki mogli poznać mniej znane zasady religijne wyznań monoteistycznych, poszukiwać podobieństw i różnic miedzy nimi, a rozmowy przeprowadzone bezpośrednio z osobami z innych wyznań nauczyły tolerancji i szacunku dla tych osób, co było dla wszystkich cennym doświadczeniem.