SUKCES UCZNIÓW I LO W X MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

27 kwietnia 2022 roku odbył się w naszym liceum finał powiatowy X Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. Brało w nim udział 18 uczniów z pięciu szkół z terenu powiatu łowickiego: I LO, II LO, ZSP Nr 1, ZSP Nr 2 i ZSP Nr 4, którzy wcześniej przeszli eliminacje szkolne.

Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich po szkole podstawowej. Arkusz konkursowy składał się z czterech zadań typu prawda- fałsz oraz z czterech zadań otwartych, na których rozwiązanie uczniowie mieli 150 minut . Zadania były trudne i wymagały od uczniów dużej wiedzy matematycznej.

Konkurs był przeprowadzany jednocześnie w czterech powiatach: kartuskim, tatrzańskim,  świdnickim i łowickim.

Miło nam poinformować, że etapie powiatowym zwycięzcami zostali uczniowie I LO z klasy o profilu cyberbezpieczeństwo:

I miejsce – Daniel Milczarek
 II miejsce – Dominik Wilk
 III miejsce – Katarzyna Bogusz
 IV miejsce – Igor Przybysz

Sukces cieszy tym bardziej, że uczniowie sami na niego zapracowali, sumiennie przygotowując się do eliminacji podczas zajęć dodatkowych.

Finał międzypowiatowy konkursu, w każdym roku szkolnym organizowany jest przez inny powiat. W tym roku organizowany będzie przez powiat kartuski w terminie 2.06- 3.06 czerwca 2022, gdzie uczniowie pojadą ze swoją nauczycielką matematyki Anną Kucharek.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.