Upamiętnienie Chrztu Polski

W naszej szkole, kolejny raz, z inicjatywy Klubu Historycznego im. AK miało miejsce wydarzenie, którego celem było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia na temat dziejów Polski i Polaków.

22 kwietnia 2022 r. w ramach obchodów Święta Chrztu Polski w I LO został przeprowadzony szkolny konkurs historyczno – czytelniczy „Chrzest Polski – Państwo Mieszka I”.

Uczniowie klas 1 – 3 zmierzyli się z pytaniami testowymi dotyczącymi nie tylko przyczyn, przebiegu czy skutków tego ważnego wydarzenia w historii państwa polskiego, ale także z rządami i dziejami pierwszego, potwierdzonego źródłowo władcy.

Najszerszą wiedzą faktograficzną wykazał się uczeń klasy 3ag Marcin Kosiorek.

Laureatowi konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, szczególnie na zbliżającym się egzaminie maturalnym.