I Liceum Ogólnokształcące

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA KLAS 3

29 kwietnia 2022 r. świadectwa ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odebrało 87 absolwentów. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz wystąpieniem Dyrektora Liceum Pani Doroty Dziekanowskiej.

Absolwenci przekazali sztandar szkoły uczniom klas trzecich po szkole  podstawowej .

Absolwentów reprezentowali w poczcie:

Aleksandra Szewczyk, Aleksandra Ostrowska i Paweł Kolec.

Uczniów klas trzecich po szkole  podstawowej reprezentowali w poczcie:

Julia Sałuda, Laura Kruszczyńska i Daniel Milczarek.

Aleksandra Szewczyk podziękowała w imieniu absolwentów wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za codzienny trud, jaki wkładali w wychowanie, organizację i przede wszystkim kształtowanie umysłów.

Wśród 87 absolwentów 12 osób uzyskało średnią ocen końcowych 4,75 i więcej – jako pierwsi odebrali oni świadectwa ukończenia szkoły Z WYRÓŻNIENIEM z rąk Pani Dyrektor Doroty Dziekanowskiej.

Pozostałym absolwentom  świadectwa ukończenia szkoły wręczyłi: Pani Dyrektor i Wychowawcy: 3a- p. Alicja Kalińska, 3b- P. Dominika Kowalczyk, 3c- p. Edyta Karda. Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły absolwenci pożegnani zostali przez uczniów klas pierwszych kwiatami.

 

Nagrody specjalne fundowane przez Koło Wychowanków i Wychowanek wręczyli: przewodnicząca pani Marzena Kozanecka- Zwierz  , Starosta p. Marcin Kosiorek, Burmistrz p. Krzysztof Jan Kaliński, p. Ilona Wężowska- Dyrektor Wydziału Kontroli i Zarządzania Jednostkami  i pani Dyrektor Dorota Dziekanowska.

Medal „GLORIA DILIGENTIAE ET LABORI” dla prymusa szkoły otrzymała

Aleksandra Szewczyk – średnia ocen 5, 39

Nagrodę Prof. Jana Zbudniewka dla absolwenta, który osiągnął najlepsze wyniki z przedmiotów matematyczno-fizycznych:

Paweł Kolec 3bg

Nagrodę im. Dr. Jana Wegnera dla najlepszego historyka:

Marcin Kosiorek 3ag

Nagrodę im. Józefa Chełmońskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne:

Maja Ciesielska 3bg

Maciej Czapnik 3bg

 

Nagrodę im. Eugeniusza Wachowskiego dla najlepszego sportowca:

wśród dziewcząt: Natalia Baleja 3cg, Milena Płacheta 3cg

wśród chłopców: Jonatan Politowicz 3ag, Bartosz Wojciechowski 3cg

Nagrodę im. Bł. Bolesławy Lament dla najlepszego teologa:

Zuzanna Balcerska 3ag, Joanna Płuszka 3bg

 Nagrody specjalne Rady Pedagogicznej :

Nagrodę  dla najlepszego lingwisty otrzymali:

Weronika Kurek 3cg, Jakub Lebioda 3ag

Nagrody za wyniki w nauce fundowane przez Radę Rodziców wręczyły 27 absolwentom: przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Dąbrowska oraz p. Dyrektor Dorota Dziekanowska.

Nagrodę za wzorową frekwencję otrzymała Zuzanna Romanowska.

Uczniowie nagrodzeni za :

–      pracę na rzecz szkoły-Maciej Czapnik 3bg

–       pracę w Samorządzie Uczniowskim  –

1) Maja Ciesielska 3bg     

2) Aleksandra Olejniczak 3ag

3) Anna Urbańska 3ag

4)Dominika Sędzikowska 3ag

4) Weronika Niedzielska 3ag

–       za aktywną pracę na rzecz promocji  szkoły –

Wiktor Słomski 3bg, Klaudia Szkup 3bg

–  CHÓR JÓZEFA:

  1. Julia Miazek 3ag
  2. Joanna Gudaj 3ag
  3. Marta szczęsna 3ag
  4. Maja Ciesielska 3bg
  5. Jowita Kurcwald 3bg
  6. Joanna Płuszka 3bg
  7. Klaudia Szkup 3bg
  8. Wiktoria Roskosz 3bg
  9. Kacper Kuciński 3bg
  10. Adam Kosiorek 3bg
  11. Franciszek Rześny 3bg
  12. Konrad Gawroński 3bg
  13. Maciej Czapnik 3bg
  14. Michał Golis 3bg
  15. Katarzyna Bąba 3cg

Nagrody za szczególne (wybitne) osiągnięcia sportowe:

  1. Julia Cieślak 3cg
  2. Natalia Cieślak 3cg
  3. Aleksandra Szewczyk 3bg
  4. Gabriela Kaczmarek 3bg
  5. Zuzanna Budnik 3ag
  6. Miłosz Kowalski 3ag
  7. Sebastian Kutkowski 3bg

–       dyplomy za reprezentowanie szkoły w zawodach i rozgrywkach sportowych –

Martyna Liberacka 3cg

Wiktoria Bury 3cg

Patrycja Macho 3bg

Magdalena Buczek 3ag

Alicja Łopata 3ag

Julia Miazek 3ag

Michał Golis 3bg

Przemysław Kutkowski 3bg

Szymon Dębski 3cg

Franciszek Rześny 3bg

Marcin Kosiorek 3ag

Paweł Kolec 3bg

Bartłomiej Pięta 3cg

Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska wraz z wychowawcami serdecznie podziękowała rodzicom, którzy włączali się aktywnie w różnorodne działania na rzecz naszej szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej klasa 1b poprowadziła GALĘ WRĘCZENIA CHEŁMOFONÓW.