Wojewódzki Konkurs „BEZPIECZNA POLSKA”

Sukces naszej uczennicy w konkursie kierowanym do klas mundurowych!

W dniu 19 kwietnia 2016 r. w budynku Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi odbył się finał Konkursu „Bezpieczna Polska”. Partnerem była Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznej w Łodzi. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy z zakresu obronności kraju i bezpieczeństwa wewnętrznego. Konkurs adresowano do uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, ale do udziału zgłosili się także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu!

Do udziału w zawodach finałowych kwalifikację uzyskali uczniowie klas pierwszych naszej szkoły: Natalia Prucnal – 1c, Izabella Pudłowska – 1b iBartłomiej Banasiak – 1b.

Zawody finałowe składały się z testu wiedzy z zakresu obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Ogromny sukces osiągnęła uczennica naszej szkoły – Natalia Prucnal, która zajęła II miejsce! Na uwagę zasługuje fakt, że w naszej szkole nie funkcjonuje specjalna klasa mundurowa, dlatego sukces ma wyjątkowy wymiar i wartość!!!

Gratulujemy!!! Opiekunem uczniów był pan Jacek Wiśniewski.

W trakcie finałowego konkursu nasi uczniowie wzięli także udział w pokazie samoobrony zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 1257 „Łódź” Związku Strzeleckiego „Strzelec”.