I i II miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 23 kwietnia 2016 roku dwie nasze drużyny reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Zawodnicy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym, tamowali krwotok z nosa, pomagali epileptykowi, zaopatrywali ranę z ciałem obcym i złamanie otwarte. Ponadto wykazali się również  wiedzą teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy i międzynarodowego prawa humanitarnego.

I miejsce zajęła drużyna w składzie

• Patrycja Wolankiewicz (kapitan),

• Aleksandra Charążka,

• Hubert Siejka,

• Paulina Stasiak

• i Dominik Jóźwicki.

20160423_122549

Będą oni reprezentowali Łowicz na zawodach wojewódzkich. Tuż za nimi, różnicą jednego punktu, znaleźli się uczniowie drugiej naszej drużyny.

II miejsce zajęli

Adam Pokora (kapitan),
Katarzyna Zielińska,
Aleksandra Kowalska,
Szymon Graczyk
i Kacper Bartosiewicz.
W zawodach brały także udział dwie zawodniczki rezerwowe – Marianna Zygmunt i Olga Lasota.

Opiekunem uczniów jest pani Ewelina Kapusta. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!