O Austrii wiedzą wszystko!

W dniu 15 kwietnia 2016 roku w Skierniewicach odbył się II etap Konkursu Turbolandeskunde…

W tym roku była to już II edycja, która sprawdzała szeroką wiedzę o Austrii. W etapie szkolnym wzięło udział 8 trzyosobowych zespołów. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie pisali test wiedzy o Austrii. Zespół, który zdobył najlepszy wynik reprezentował I Liceum Ogólnokształcące w następnym etapie.
Nasza drużyna składała się z trzech uczennic klas drugich:
Natalia Siejka 2b
Martyna Nowińska 2a
Paula Zachacz 2a

Pytania zredagowane w języku niemieckim były trudne, bo dotyczyły zarówno geografii, sztuki, muzyki, sportu, kultury i polityki Austrii. Na odpowiedź uczestnicy mieli 30 sekund. Rywalizacji uczestniczyło 5 szkół z Łowicza i Skierniewic. Nasze dziewczyny wspaniale się spisały, wybierały najtrudniejsze pytania za 3 punkty i zajęły II miejsce.

Opiekunem uczennic jest pani Monika Kleczyńska. Gratulujemy!