Wizytacja przedstawicieli struktur wojskowych w ILO

listopada odbyła się wizytacja przedstawicieli struktur wojskowych Panów: Waldemara Zubka, ppłk Rafała Pokusy, mjr Roberta Grossa (reprezentanci Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej); ppłk Piotra Mitkowski (komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień w Skierniewicach); st. chor. szt. Marka Kądzielawy (Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni)Szkołę odwiedził także Pan Starosta Marcin Kosiorek. Celem wizyty było zebranie doświadczeń związanych z realizacją pilotażowego programu „Cyber.Mil z klasą” oraz ekspertymentu pedagogicznego „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne struktury informatyczne” w którym udział bierze klasa 3 cyber. Nasze doświadczenia zostaną wykorzystane do modyfikacji programu „Cyber.Mil z klasą”, który w tym roku po raz pierwszy realizowany jest w jednej szkole we wszystkich województwach w kraju.

W ramach wizytacji odbyła się także obserwacja lekcji  „Podstawy cyberbezpieczeństwa”, którą poprowadził wykładowca Politechniki Łódzkiej Pan dr Mateusz Smoliński.

Przypominamy, że dzięki wsparciu finansowemu MON została w szkole utworzona pracownia cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne, a także zaistniała możliwość pozyskania nauczycieli specjalistów, którzy na co dzień są wykładowcami na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.