„Szkolne jasełka”

Boże Narodzenie to bardzo radosny czas. Chcąc podkreślić tę niezwykłą atmosferę świąteczną, kl. 1ap pod opieką wychowawcy – p. Anny Kucharek i katechetki – p. Maryli Białas przygotowała szkolne jasełka. Mimo, że wystąpiły w nich tradycyjne postacie, takie, jak: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, Herod, diabły, śmierć czy trzej królowie, wesołą nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus występujący przekazali w dowcipny sposób. Swoje kwestie aktorzy recytowali we współczesnym, młodzieżowym języku, był wyścig między pasterzami i trzema królami w drodze do stajenki, pasterze okazali się sprawną ochroną Świętej Rodziny, a Jagna – służąca na dworze Heroda – interesowała się jego spotkaniem z diabłem i ich złymi planami. W szkolnych jasełkach nie mogło zabraknąć oczywiście kolęd i pastorałek, które wykonali uczniowie kl. I ap oraz członkowie „Chóru Józefa”.  Całość przedstawienia dopełniły dekoracje oraz stroje,  wprowadzające  nas w świąteczną atmosferę. Spotkanie zakończyło się podzieleniem opłatkiem przez grono pedagogiczne, zaproszonych gości, uczniów i pracowników obsługi.