Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich

27 kwietnia 2018 roku świadectwa ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odebrało 96 absolwentów. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz wystąpieniem Dyrektora Liceum Pani Doroty Dziekanowskiej.

Absolwenci przekazali sztandar szkoły uczniom klas drugich.

Absolwentów reprezentowali w poczcie:

Natalia Prucnal, Magdalena Kapuścińska i Sylwester Wójcik

Uczniów klas drugich reprezentowali w poczcie:

Michalina Wielemborek, Sara Traczyk  i Szymon Salamondra

Natalia Prucnal podziękowała w imieniu absolwentów wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za codzienny trud, jaki wkładali w wychowanie, organizację i przede wszystkim kształtowanie umysłów. Podkreśliła słowami Churchilla, że „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku!

Wśród 96 absolwentów 9 osób uzyskało średnią ocen końcowych 4,75 i więcej – jako pierwsi odebrali oni świadectwa ukończenia szkoły Z WYRÓŻNIENIEM z rąk Pani Dyrektor Doroty Dziekanowskiej.

Pozostali absolwenci odebrali świadectwa ukończenia z rąk Pani Dyrektor i Wychowawców – zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły pożegnani zostali przez uczniów klas pierwszych kwiatami.

KLASA 3a – wychowawca – pani Małgorzata Lewandowska

KLASA 3b – wychowawca – pan Tomasz Piasecki

KLASA 3c – wychowawca – pani Jolanta Rybicka

Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska zapoczątkowała nową tradycję w naszej szkole – uroczyście wręczyła tytuł PRZYJACIEL SZKOŁY Kołu Wychowanków i Wychowanek – stowarzyszeniu, które od lat ściśle współpracuje z naszym liceum, wspiera finansowo uczniów zdolnych, rozsławia imię szkoły w Polsce i poza granicami kraju. Tytuł odebrał Wiceprezes Koła pan Aleksander Niebudek w obecności przedstawicieli zarządu i członków Koła.

Nagrody specjalne fundowane przez Koło Wychowanków i Wychowanek wręczyła pani Elżbieta Katarzyńska, pan Aleksander Niebudek i pani Dyrektor Dorota Dziekanowska.

medal „GLORIA DILIGENTIAE ET LABORI” dla prymusa szkoły otrzymała

NATALIA  PRUCNAL – 5,14

nagroda im. Prof. Jana Zbudniewka

• dla najlepszego FIZYKA: ŁUKASZ  KLIMKIEWICZ

nagroda im. Józefa Chełmońskiego

• za wybitne osiągnięcia artystyczne: IZABELLA  PUDŁOWSKA

nagroda im. Bł. Bolesławy Lament

• dla najlepszego teologa: PAULINA  GOLIS

nagroda im. Eugeniusza Wachowskiego

• dla najlepszego sportowca wśród dziewcząt: WIOLETA SIEKIERA

nagroda im. Eugeniusza Wachowskiego

• dla najlepszego sportowca wśród chłopców: FRANCISZEK KALIŃSKI

nagroda dla najlepszego filozofa:   MIŁOSZ  TARANOWICZ

nagroda dla najlepszego lingwisty:   MIŁOSZ  TARANOWICZ

nagroda dla najlepszego przyrodnika:   JULIA  WRÓBEL

nagroda dla najlepszego geografa:   WERONIKA GUZEK

Burmistrz Miasta pan Krzysztof Jan Kaliński – absolwent naszego liceum i czynny członek Koła Wychowanków – ufundował najlepszym absolwentom książki.

Nagrody za wyniki w nauce fundowane przez Radę Rodziców wręczyły: Prezes Rady Rodziców pani Marzena Bąbińska-Zygmunt, Dyrektor Wydziału Edukacji pani Sylwia Walkiewicz oraz Dyrektor Liceum pani Dorota Dziekanowska.

Następnie wręczone zostały nagrody za:

szczególne osiągnięcia sportowe i reprezentowanie szkoły w zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich w latach 2016-2018,

za aktywną pracę na rzecz szkoły i jej promowanie w środowisku lokalnym,

za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim,

za wzorową frekwencję.

Złote i srebrne sowy zostały przyznane za zaangażowanie i pracę na rzecz Klubu Historycznego oraz za bezinteresowną pomoc innym ludziom, czyli działalność wolontariacką.

Absolwenci otrzymali również dyplomy za reprezentowanie szkoły na  zawodach powiatowych, rejonowych i wojewódzkich w latach 2016-2018 .

Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska, wraz z wychowawcami serdecznie podziękowała rodzicom, którzy włączali się aktywnie w różnorodne działania na rzecz naszej szkoły.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył maturzystom powodzenia na maturze, podkreślił, że klasy młodsze mocno trzymać będą kciuki.

Prezes Rady Rodziców Pani Marzena Bąbińska-Zygmunt w pięknych słowach podziękowała w imieniu rodziców za trzy lata rozwijania młodych umysłów. Zwracając się do młodzieży podkreśliła: „Pamiętajcie o korzeniach, bądźcie sobą aby nikt Wam nie złamał kręgosłupa moralnego”

Absolwent naszej szkoły pan Krzysztof Marek Wiśniewski trzem najlepszym absolwentkom wręczył najnowszą pozycję swojego autorstwa.

Po zakończeniu części oficjalnej klasa 2c poprowadziła GALĘ WRĘCZENIA CHEŁMOFONÓW.

ŻYCZYMY  MATURZYSTOM  ŁATWYCH  ZADAŃ  NA  MATURZE  ORAZ  TAKICH  WYNIKÓW,  KTÓRE  POZWOLĄ  SPEŁNIAĆ  MARZENIA!