Spotkanie autorskie z Magdaleną Kołosowską – pisarką i absolwentką ILO

Dnia 22 maja gościliśmy w bibliotece szkolnej naszą absolwentkę – pisarkę panią Magdalenę Kołosowską. Spotkanie odbyło się w kameralnej atmosferze. Brali w nim udział uczniowie klas 2d, 2b, 1b oraz wielka miłośniczka książek – pani wicedyrektor Agnieszka Jarka.
Podczas spotkania pani Magdalena Kołosowska chętnie odpowiadała na pytania młodzieży dotyczące swojego warsztatu pracy, pomysłów twórczych, współpracy z wydawnictwami. Wspominała także ze wzruszeniem swoje szkolne lata, nauczycieli, koleżanki i kolegów.
W podziękowaniu za spotkanie, pani Magdalena podarowała szkolnej bibliotece dwie swoje książki („Słońce za horyzontem” i „Pod niebieskim księżycem”), aby uczniowie mogli zapoznać się z jej twórczością.
Mamy nadzieję, że rozmowa z pisarką zainspirowała naszych uczniów do tworzenia własnych tekstów.
Tekst i zdjęcia:
E.Kapusta, A.Gasik