II miejsce w „Muzealnych Spotkaniach z Fotografią

W miniony weekend w łowickim muzeum został rozstrzygnięty konkurs Muzealne Spotkania z Fotografią. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Łowicki Marcin Kosiorek, a współorganizatorami konkursu są Urząd Miejski w Łowiczu, Muzeum Guzików w Łowiczu oraz Łowicki Wehikuł Czasu. Jest to już 12 etap międzynarodowego konkursu, którego głównym organizatorem jest Muzeum w Koszalinie.
Podobnie jak w latach ubiegłych w konkursie wzięli udział uczniowie łowickich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy dostarczyli zdjęcia ukazujące ekspozycje muzealne. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku głównie uczniowie klas drugich, spośród których, według Jury, wyróżniła się Małgorzata Więcek (2b), a jej fotograficzna interpretacja artefaktu pt. „Rezerwa” zdobyła zaszczytne II miejsce.
Serdeczne gratulacje!
Tekst: D. Kowalczyk, Fotografia: F. Tokarski