III miejsce w XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

18 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali Łowicz w etapie okręgowym XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, który odbywał się w Łodzi.
Jak zawsze organizatorzy przygotowali szereg pozorowanych wypadków a zadaniem uczestników było udzielić pomocy poszkodowanym. Członkowie drużyny tamowali krwotoki, wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową z zastosowaniem AED, układali poszkodowanych w pozycji bezpiecznej i czterokończynowej, pomagali epileptykowi oraz ciężarnej kobiecie. Ponadto drużyny pisały test z zakresu pierwszej pomocy i prawa humanitarnego. Po zmaganiach konkursowych był też czas na jedzenie i wspólną zabawę.
Jest nam bardzo miło poinformować, że utrzymujemy się w ścisłej czołówce naszego województwa. W tym roku również jesteśmy na podium – mamy III miejsce.
O tak wysoki wynik postarali się:
Ola Olejniczak (3A) – kapitan drużyny, Ania Szczęsna (3A), Michasia Gładys (3A), Wiktor Gawroński (2B), Michał Golis (2B) i Kacper Dudek (2C).

Serdecznie gratuluję mojej drużynie – jestem z niej bardzo dumna i wierzę, że znajdą się następni, którzy godnie zastąpią nasze absolwentki.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Kapusta