Salon Maturzystów

We wtorek, dnia 17 września 2013r. klasy IIIc i IIId wybrały się do Łodzi.W budynku Politechniki Łódzkiej został zorganizowany tzw. „Salon Maturzystów”. Uczniowie szkół średnich mieli możliwość uzyskania informacji o najbliższym egzaminie maturalnym i poznania sposobów jak najlepiej się do niego przygotować. Młodzież zbierała też ulotki o bardzo wielu prezentowanych uczelniach znajdujących się na terenie całej Polski. Chętnie rozmawiała również ze studentami na temat interesujących ją kierunków studiów.

Zorganizowany Salon Maturzystów z pewnością poszerzył wiedzę wielu uczniów klas maturalnych. Być może pozwolił części z nich podjąć decyzję co do dalszego kierunku kształcenia lub rozwiał wątpliwości młodzieży.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – Politechnikę Łódzką odwiedziło łącznie ok. 16 tysięcy uczniów. Także młodzież z I LO w Łowiczu bardzo chętnie wzięła udział w prezentacji.