Wycieczka „Śladami Józefa Chełmońskiego”.

20 września 2013 klasy pierwsze: 1b – matematyczna i 1e – humanistyczna wyjechały na programową wycieczkę śladami patrona szkoły.Uczniowie wyjechali pod opieką swoich wychowawców: pani Joanny Skonecznej-Sałudy i pana Jarosława Woźniaka – funkcję wspaniałego przewodnika pełnił zaś nauczyciel historii w naszej szkole, obecnie oddelegowany na stanowisko Burmistrza Miasta Łowicza pan Krzysztof Jan Kaliński.
Młodzież zapaliła symboliczny znicz na grobie Patrona Szkoły w Żelechowie – wysłuchała przy tym krótkiego wykładu przybliżającego życie i twórczość Józefa Chełmońskiego.

Nie mniej interesujący punkt wycieczki stanowiły: cmentarz oraz miejsca związane z zagładą Żydów, po których przewodnikiem był pan Kaliński, posiadający ogromną wiedzę na ten temat. Zwiedzanie Alei Zasłużonych na Starych Powązkach oraz Cmentarza Wojskowego uczniowie zapamiętają na długo, przede wszystkim dzięki niezwykle interesującym anegdotom pana Burmistrza, które dotyczyły spoczywających tam osób.

śladami1 śladami2
śladami3 śladami4

Wycieczka rozbudziła w uczestnikach zainteresowanie historią najnowszą oraz dostarczyła różnorodnych emocji i wrażeń.