Projekt „UMED edukuje” rozpoczęty!

19 marca 2019 roku w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 30. uczniów naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu inauguracyjnym projektu.

Pani Joanna Milczarek, kierownik projektu przedstawiła krótko zamysł i cele:

„Projekt „UMED edukuje” powstał z myślą o uczniach szkół średnich i seniorach – grupach na pierwszy rzut oka odległych od siebie pod każdym względem. Naszym celem jest integracja tych dwóch środowisk, które mogą się wiele od siebie nauczyć, a także mobilizować do rozwoju i odkrywania nieznanych sobie zagadnień. Dotychczasowe doświadczenia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który od wielu lat współpracuje ze szkołami średnimi, dowodzą, że młodzi ludzie są zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy i rozwojem pasji. Młodzież, wybierając ścieżkę zawodową, chce być świadoma wymagań rynku pracy, posiadać odpowiednią wiedzę i kompetencje, które pozwolą jej z sukcesem rozpocząć swoje dorosłe życie.”

Wykład „Starość to nie choroba” wygłosił pan doktor Robert Błaszczak, zaś pani Magdalena Poulain – prezes Fundacji 2035, która jest partnerem projektu – przedstawiła prezentację „Uniwersalny świat przyszłości”. Ciekawym doświadczeniem była próba zintegrowania środowiska młodych ludzi  seniorów podczas wystąpienia pani Anny Żelazowskiej-Kosiorek z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych.

Młodzież klas biologiczno-chemicznych już z niecierpliwością czeka na zajęcia warsztatowe „Jak zostać farmaceutą?”

Tekst: Renata Stajuda.

Zdjęcia: Natalia Imiołek, Miłosz Makowski, Renata Stajuda.