Projekt „UMED edukuje” czyli ABC Anatomii

02 kwietnia 2019 roku w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi nasi uczniowie wzięli udział w bloku zajęć ABC Anatomii.

Celem tych zajęć było zapoznanie uczniów z anatomią ludzkiego ciała na przykładzie analizy budowy i znaczenia 3 układów narządowych człowieka oraz ich kluczowych narządów:

• Układ krążenia, szczególna rola serca
  • Układ oddechowy, szczególna rola płuc i krtani
  • Układ nerwowy, szczególna rola mózgowia

Zajęcia odbywały się w dziesięcioosobowych grupach, były prowadzone przez utytułowanych specjalistów nauk medycznych, którzy w interesujący sposób przedstawili, zilustrowane  licznymi elementami graficznymi zagadnienia.

Niewątpliwie najciekawsze dla młodzieży było zapoznawanie się z preparatami w Muzeum Anatomii Prawidłowej po każdej części zaplanowanych zajęć – z przyczyn oczywistych (w muzeum znajdują się preparaty w całości lub części spreparowane z ludzkiego ciała) nie można tam robić zdjęć.
Tekst: Renata Stajuda.
Zdjęcia: Julia Fijałkowska, Natalia Imiołek, Katarzyna Kunicka.