Poznaj Polskę – ILO w Warszawie

23 maja uczniowie klas 3cp, 3 cyber oraz …   uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd został dofinansowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Muzeum Żydów Polskich POLIN. Przewodnik, w trakcie wędrówki przez kolejne wystawy, przybliżył tysiąc lat historii Żydów polskich. Uczniowie usłyszeli opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. Poznali też historie żydowskich świąt, obyczajów i kultury. Szczególne wrażenie zrobiła galeria dotycząca Holokaustu.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Łazienek Królewskich, które słyną zarówno z Pałacu na Wodzie, czyli letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, jak również z wiewiórek i pawi. Na terenie parku mieści się wiele zabytkowych budowli, które młodzież zobaczyła w czasie spaceru z przewodnikiem, np. Stara Pomarańczarnia, Teatr na Wyspie, Wodozbiór, Pałac Myślewicki, Biały Domek, Świątynię Diany czy Starą i Nową Kordegardę.

Wszyscy uczniowie zadowoleni i zmęczeni, ale pełni wrażeń, wrócili do Łowicza.