Uczniowie I LO na wycieczce dofinansowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

W dniu 16 maja 2022 roku młodzież klas drugich uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wyjazd został dofinansowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.
Uczniowie wraz z opiekunami odbyli spacer po Cmentarzu na Powązkach, gdzie odwiedzili kwatery poległych żołnierzy oraz groby wielu wybitnych Polaków ze świata nauki, kultury, sportu i polityki.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był krótki spacer po nowoczesnej europejskiej części stolicy. Uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać olbrzymie nowoczesne wielopoziomowe budowle i zobaczyć najwyższy w Europie budynek, który tutaj właśnie się znajduje.

Ostatnim etapem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik. Tam wszyscy mogliśmy przenieść się
na chwilę na inną planetę i posłuchać o zmianach jakie zachodzą w klimacie. Dostaliśmy też cenne wskazówki na temat tego jak dbać o środowisko naturalne.

Do Łowicza wróciliśmy pełni wrażeń. Wielu z nas już tęskni za Warszawą…