Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2023”

27 marca 2023 r. w pracowni fizycznej odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2023”. Jak zwykle w ostatni poniedziałek marca wzięli w nim udział uczniowie zainteresowani fizyką. W tym roku było to 13 uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu: 5 uczniów z klasy 4 cyber, 3 uczniów z klasy 4 bp, 4 uczniów z klasy 3 b i 1 uczeń z klasy 2b.

Uczestnicy konkursu przez 75 minut rozwiązywali 30 różnorodnych, często nietypowych zadań z różnych działów fizyki. Prace są oceniane przez organizatorów tj. Fundację Akademia Młodych Fizyków. Patronat Honorowy nad „Lwiątkiem” objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne. Konkurs promuje fizykę oraz zachęca uczniów do zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu fizyki.  Najlepsi walczą o zaszczytne wyróżnienia – tytuły HIPERONA, KAONA i TAONA.

Życzymy Naszym Uczniom sukcesów w tej edycji Konkursu Fizycznego „Lwiątko 2023” i czekamy na wyniki.