Muzealne Spotkania z fotografią i … sukcesy naszych dziewcząt!

19 maja 2018 w Muzeum w Łowiczu podczas Nocy Muzeów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Muzealne Spotkania z fotografią”

W tegorocznej edycji wzięło udział 46 uczniów szkół podstawowych i średnich z Łowicza i okolic, w tym – 12 uczniów naszej  szkoły:

Natalia Kowalska, Weronika Siejka, Oliwia Karcz, Patrycja Siekiera, Zuzanna Placek, Magdalena Laska, Eliza Nowak, Kinga Wojtera, Radosław Koza, Adrianna Guzek, Patrycja Siejka, Kaja Podrażka.

Zgłoszone fotografie oceniła 10-osobowa komisja konkursowa, w której zasiedli: Jerzy Borecki, Dariusz Skoneczny (artyści fotograficy), Michał Zalewski (Urząd Miejski), Anna Kowalska (Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej), Jacek Rutkowski (Muzeum Guzików), Łukasz Kazłowski, Ewa Salamon, Maciej Malangiewicz, Rafał Kolos (Łowicki Wehikuł Czasu) oraz Anna Kośmider (Muzeum w Łowiczu).

Wśród prac zgłoszonych przez uczniów w wieku 14-16 lat:

I miejsce zajęła fotografia „Wybór należy do Ciebie” wykonana przez Kaję Podrażkę z kl. 1d!

W kategorii wiekowej 17-19 lat:

III nagrodę przyznano uczennicy kl. 2c – Patrycji Siejce za fotografię „Freedoms Express”!

Do 15 czerwca zgłoszone prace przesłane zostaną do Muzeum w Koszalinie, gdzie wezmą udział w międzynarodowej edycji konkursu.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom!

Dziewczętami opiekuje się pani Dominika Kowalczyk