Projekt „Cyfrobezpieczni.pl” w Naszej Szkole

W dniu 23.05.2018 w naszej szkole odbył się projekt pod nazwą: „Cyfrobezpieczni.pl” Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach. Ponadto przesłanki tego projektu pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.
Edukatorem tego projektu jest Pan Adam Jurkiewicz, który poprowadził warsztaty dla uczniów naszej szkoły oraz kadry pedagogicznej.