Gimnazjaliści na lekcji fizyki i informatyki w ILO.

Gimnazjaliści z klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im.  Adama Mickiewicza byli naszymi gośćmi i uczestniczyli w doświadczalnej lekcji fizyki „Świat optyki – optyka falowa i geometryczna” oraz informatyki, na której poznawali zaawansowaną  grafikę na lekcji „Animacje komputerowe”. Przez 2 godziny lekcyjne 25 osób podzielone na 2 grupy poznawało zjawiska dyfrakcji, interferencji i polaryzacji światła, analizowało widmo ciągłe i linowe za pomocą spektroskopu. Ponadto uczniowie  wykrywali promieniowanie ultrafioletowe oraz analizowali zjawiska świadczące o korpuskularnej naturze promieniowania i dokonywali przeglądu fal elektromagnetycznych. Wykorzystując światło laserowe i inne źródła badali bieg promieni światła przez pryzmat, płytki równoległe, sprawdzali prawo załamania i obserwowali zjawisko całkowitego wewnętrznego odbicia. Samodzielnie wyznaczali ogniskową soczewki i jej zdolność skupiającą na podstawie pomiarów z wykorzystaniem ławy optycznej. Zajęcia z optyki doświadczalnej i pokazy prowadził nauczyciel fizyki naszego liceum pan Marek Rybicki.

Lekcja informatyki była okazją do tworzenia fotomontaży, animacji komputerowych. Wykonywali obracające się kolorowe kule, falowanie różnych elementów, fale, przenikanie obiektów. Uczniowie samodzielnie projektowali animowane gify. Praca z programami graficznymi, samodzielne rozwiązywanie problemów w złożonych zadaniach były okazją do poznania różnych możliwości zaawansowanej grafiki komputerowej. Zajęcia informatyczne prowadziła pani Jolanta Rybicka – nauczyciel informatyki w I LO w Łowiczu.

Z dużą przyjemnością witamy sympatycznych gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu i życzymy im sukcesów w realizacji własnych planów edukacyjnych oraz mamy nadzieję, że wielu z nich wybierze Naszą Szkołę jako drogę do realizacji swoich marzeń i przyszłych karier zawodowych.

Organizatorzy lekcji pokazowych Jolanta Rybicka i Marek Rybicki wraz z Panią dyrektor ILO Dorotą Dziekanowską dziękują Pani Ewie Chudzyńskiej – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łowiczu, Pani Grażynie Dubiel wychowawcy klasy IIIc oraz Pani Agacie Kołuckiej i Monice Kołudzkiej-Wójcik za miłą współpracę z Naszym Liceum.