MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2019”

21 marca 2019r. nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2019”. Wzięło w nim udział 27 uczniów (1A-3, 1B-8, 2A-2, 2B-8, 3B-6). Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.
W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo “Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje. Zadania rozwiązywane są jednocześnie przez wszystkich uczestników.
Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie biorą w nim udział uczniowie z 60 krajów położonych na wszystkich kontynentach.
Zadania w teście mają wysoki stopień trudności i wymagają od ucznia zdolności matematycznych, szerokiej wiedzy i dużej umiejętności logicznego myślenia.
Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, które będą znane po 10 maja 2019r. Trzymamy kciuki.
Tekst i foto: organizator konkursu Agnieszka Osiołkowska