Chełmonalia 2019

W dn. 21 marca br. w naszej Szkole odbyła się uroczysta Gala „Chełmonalia 2019”, w tym roku inspirowana przyznawanymi przez Akademię Sztuki – Grammy Awards. Za jej organizację odpowiedzialni byli ubiegłoroczni zwycięzcy klasa 2D, galę poprowadzili Weronika Wiercioch, Aleksander Jaros, Aleksandra Jurkiewicz, Jan Dałek. Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie, wsłuchać w hity poszczególnych dekad oraz podziwiać barwne stroje z ubiegłych lat. Jak co roku uczestnikami konkursów byli pierwszoklasiści, którzy już tygodnie wcześniej solidnie przygotowywali się do pokazania z jak najlepszej strony. Najwięcej pracy zajęło im pierwsze zadanie polegające na jak najdokładniejszym odwzorowaniu teledysku do wylosowanej wcześniej piosenki, i tak kolejno klasa 1a przedstawiała motyw z musicalu Grease oraz najbardziej popularną piosenkę „You the one that I want”, klasa 1b współczesny hit Katy Perry „Hot N Cold”, klasa 1c niekwestionowanego króla rocka Freddiego Mercury w utworze ” I want to break free”, klasa 1d przebój disco lat 80. ” You spin me round”. Za tę konkurencję nagrodę w postaci platynowej płyty otrzymała klasa 1b, wygrywając głosami jury w składzie p.Iwona Kunicka-Kawszyn, p. Agnieszka Jarka oraz Natalia Kubel – przewodnicząca Samorządu, a także głosami publiczności głosującej za pomocą reakcji na szkolnym profilu facebookowym. Dalsze zawody ” Kocham cię, Chełmoński” wymagały od uczestników wiedzy, refleksu oraz stalowych nerwów – konkurencje nawiązywały do znanych programów rozrywkowych, rywalizacja przebiegała w konkurencjach tj. kalambury, polszczyzna czy zgadnij, kto to. Wstępne eliminacje przeprowadzono między wylosowanymi parami klas, spośród których do finału przeszły klasa 1a oraz 1d. Ostatnia konkurencja – licytacje- rozpaliła do czerwoności nie tylko zawodników ale i całą publiczność. Wymagała ona bowiem umiejętności szacowania i szybkiej reakcji. W całej Chełmogali zwyciężyła klasa 1a, i to ona otrzyma zaszczyt poprowadzenia uroczystości w przyszłym roku. W trakcie gali rozstrzygnięto wyniki szkolnego konkursu o patronie, którego zwycięzcą został Miłosz Gorący z klasy 1a. Wręczono także nagrodę dla klasy, która uzyskała najlepszy całościowy wynik, tytuł Chełmoklasy roku otrzymała klasa 1b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy organizatorom za zabranie nas w iście magiczną podróż pełną kolorów i rytmów.

Tekst – A. Pawelec,
Fot. J. Fijałkowska