Klasy 1bp i 1bg na wycieczce Szlakiem Chełmońskiego

1 października 2019 r. uczniowie klas 1bp i 1bg udali się na wycieczkę Szlakiem Patrona Szkoły. Odwiedziliśmy grób Józefa Chełmońskiego w Ojrzanowie. Nasz Patron zmarł 14 kwietnia 1914 r., na Jego grobie zapaliliśmy symboliczny znicz. Następnie udaliśmy się do Radziejowic. Znajduje się tam klasycystyczny pałac otoczony pięknym i rozległym parkiem, gdzie czasami bywał Józefa Chełmoński. W pałacu przewodnik oprowadzał nas i prezentował bogatą kolekcję obrazów Naszego Patrona, opowiadając również o Jego życiu i twórczości. Piękna pogoda pozwoliła na spacer po okazałym pałacowym parku. Wycieczka stanowiła też okazję do integracji naszych klas pierwszych. Młodzieży towarzyszyli p. Małgorzata Kutkowska – wychowawczyni klasy 1 bg, p. Marek Rybicki – wychowawca klasy 1 bp i p. Aleksandra Wojciechowska –Gasik.
Tekst: Marek Rybicki, fotografie: Aleksandra Kapusta, Marek Rybicki