XXI ZJAZD KOŁA WYCHOWANEK I WYCHOWANKÓW

28 września 2019 roku w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Odbył się XXI Zjazd Koła Wychowanek i Wychowanków Szkół Średnich Ogólnokształcących w Łowiczu. Mury I Liceum przekroczyli Absolwenci, którzy przyjechali tu z różnych zakątków Polski i świata, aby spotkać swoich przyjaciół ze szkolnej ławy i powspominać młode lata.

Zjazd otworzyła pani Jolanta Wróbel – prezes Koła Wychowanków i powitała zacnych Gości: Jego Ekscelencję księdza biskupa Wojciecha Osiala – absolwenta, Burmistrza Łowicza – Krzysztofa Jana Kalińskiego – absolwenta i  wieloletniego nauczyciela historii, Henryka Zasępę – Przewodniczącego Rady Miasta – wieloletniego dyrektora Naszej Szkoły oraz pozostałych dyrektorów szkół ponadpodstawowych z Łowicza i przybyłych  Gości.

Pani Dyrektor Dorota Dziekanowska-Słoma przedstawiła prezentację dotyczącą osiągnięć nauczycieli i uczniów Naszej Szkoły. Następnie młodzież zaprezentowała krótki program artystyczny „Wspomnień czar”, który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Miłym akcentem okazała się degustacja przepysznych tortów w kształcie tarcz szkolnych.

Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci Naszej Szkoły mieli okazję do rozmowy przy filiżance kawy, do zwiedzania sal lekcyjnych, do szukania swoich śladów w kronikach szkolnych
i księgach absolwentów. Wielu  dokonało pamiątkowego wpisu w Księdze Gości Honorowych. Wspomnieniom, wzruszeniom  nie było końca…

Dziękujemy Wszystkim za udział w zjeździe i z niecierpliwością czekamy na następny.

Tekst – A. Wojciechowskas-Gasik i E. Kapusta

Fot. J. Sałuda – kl. 1a, M. Czajka – kl. 2a