III Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej

Dnia 28 lutego 2013 roku w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbył się III Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej. W konkursie udział wzięło siedemnastu uczestników z pięciu szkół z powiatu łowickiego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
i gimnazjaliści zaprezentowali utwory z kręgu kultury rosyjskiej. Artyści reprezentowali wyjątkowo wysoki poziom umiejętności wokalnych oraz aktorskich.

_DSC1182 _DSC1210 _DSC1243

Jury (p. Marta Czerwińska i p. Ewa Zagórowicz – nauczycielki języka rosyjskiego) oceniało nie tylko barwę głosu i wymowę, ale również charyzmę, choreografię i umiejętności sceniczne uczniów. W konkursie przyznano nagrody dla solistów i zespołów.
W kategorii „soliści”:
I miejsce – Kinga Pachowska (I LO kl.3c),
II miejsce – Patrycja Lademan (Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju),
III miejsce – Misheelt Namsraijav (I LO kl.1e).

r1 r2 r3
r4 r5 r6

W kategorii „zespół”:
I miejsce – Guzek i Bomba Diewuszki (Kamil Guzek, Klaudia Jankowska, Ilona Płuska, Klaudia Szafarowicz, Aleksandra Szewczyk – I LO kl.2b),
II miejsce – Peryferie snu (Aneta Zwolińska, Aleksandra Gala, Jakub Czapnik, Jakub Krysicki, Krzysztof Zając – I LO),
III miejsce – Katarzyna Jabłońska i Aleksandra Topolska (LO przy ZSP Nr 4 w Łowiczu).
Przyznano również nagrodę Grand Prix dla Adriana Wielca z kl. 2d I LO.

r7 r8
r9 r10

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka rosyjskiego – Dominika Pieścik i Ewelina Kapusta a nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Łowiczu.
Uczestnikom dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.