DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

„Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”

W czwartek, 27.10.2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia Psychicznego. Miał na celu zaznajomienie uczniów z istotą dbania o zdrowie psychiczne oraz zapoznanie bliżej z najczęściej występującymi zaburzeniami psychicznymi.

Inicjatorkami wydarzenia były uczennice Małgorzata Karda i Natalia Rześna. Działanie zostało zrealizowane przy pomocy nauczycieli specjalistów pracujących w naszej szkole: Magdalenie Kumosińskiej, Kamili Morawskiej, Magdalenie Sasin oraz nauczycielek Iwony Kunickiej – Kawszyn i Moniki Kolis – Mikiny.

Stosika tematyczne przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w szydełkowaniu. Zostały wystawione pamiętniki oraz wiersze pisane w epizodzie choroby. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozmawiać z osobą chorą dzięki rozmaitym ćwiczeniom oraz książkom. Uczyliśmy się, jak radzić sobie ze stresem kolorując kolorowanki antystresowe, gniotąc własnoręcznie przygotowane gniotki oraz tworząc wspólny obraz. Mogliśmy także odprężyć się w strefie misia, gdzie czekał na nas Chełmorożec. Spróbowaliśmy różnych form terapii, np. autogennej, aromaterapii, terapii śmiechem. Przeprowadzono również konkurs na pozytywne ciasto. W trakcie całej imprezy rozdawano uczniom naklejki. W tym miejscu dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz sponsorom nagród- Państwu A. i A. Kalinowskim (Studio XL).

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, organizatorki serdecznie zapraszają na projektowy profil na Instagramie – @_na.zdrowie.