„Szkoła pamięta”

Tradycyjnie przed 1 listopada uczniowie klas pierwszych naszego Liceum wraz z opiekunami nie mogli pozwolić na to, by zgasło wspomnienie o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły. Jednocześnie po raz drugi I LO włączyło się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”, aby minutą ciszy uczcić ludzi, którzy byli przede wszystkim pedagogami i wychowawcami młodego pokolenia, ale także odegrali ważną rolę w lokalnym środowisku. Przy współpracy z Kołem Wychowanków i Wychowanek „Poniatowskiego” „Niemcewicza” i „Chełmońskiego” młodzież zapaliła znicze na grobach m.in. Kazimierza Drogoszewskiego nauczyciela przyrody i etymologa czy Jana Wegnera nauczyciela historii i  geografii, kuratora nieborowskiego muzeum, organizatora tajnego nauczania w czasie II wojny światowej. Z inicjatywy Szkolnego Klubu Historycznego im. AK uczniowie odwiedzili także symboliczny grób absolwenta liceum Tadeusza Osmolaka – żołnierza kampanii wrześniowej, aresztowanego przez Sowietów, więzionego w Starobielsku i zamordowanego w Charkowie. Nasza pamięć jest droższa od słów.