Jesień nie musi być smutna, szara i ponura.

Przekonali się o tym uczniowie z kl. 2c i 4 d, którzy 25 i 26 października uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Rogowa. Arboretum, które jest zakładem doświadczalnym SGGW w Warszawie, powitało zwiedzających paletą kolorów: od zieleni, przez różne odcienie czerwieni, żółci czy brązów, a nawet do fioletu (taki kolor mają koralikowe owoce pięknotki, która jest jedną z ostatnich roślin zdobiących ogród botaniczny jeszcze zimą). Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach przyrodniczych w Muzeum Lasu i Drewna, poznając wiele ciekawych informacji o faunie i florze Polski. Kl. 4 d miała jeszcze okazję zobaczyć wyjątkowe zbiory p. Zbigniewa Stania – mieszkańca Lipiec Reymontowskich, który prowadzi Galerię Staroci i Pamiątek Regionalnych. Kolekcjoner, który był statystą w ekranizacji „Chłopów” Władysława Stanisława Reymonta, we wrześniu tego roku został laureatem nagrody „Gwiozda Łowicko” w kategorii upowszechnianie i ochrona dóbr kultury ludowej. Jego pasja, zarówno do pamiątek filmowych, jak i regionalnych wzbudziła w nas podziw, dlatego zachęcamy Was do odwiedzenia tego ciekawego miejsca. Nie zabrakło też wspólnego ogniska – kl. 2 c zorganizowała je w Rogowie, kl. 4 d w Lipcach Reymontowskich, przy pięknie zagospodarowanym terenie wokół galerii. Najlepiej o tej wyprawie opowie Wam nasza fotorelacja.