Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole

16 marca 2016 roku było nam niezwykle miło gościć w murach szkoły licznie zgromadzonych gimnazjalistów i ich rodziców!

W to piękne, słoneczne popołudnie I Liceum Ogólnokształcące otworzyło szeroko drzwi dla – mamy nadzieję – przyszłych naszych uczniów! Cześć oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna, przywitała przybyłych rodziców i gimnazjalistów, podkreśliła, jak ważna jest rola nauki aby móc realizować swoje marzenia.

Pani wicedyrektor przedstawiła warunki nauczania i ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny. Zwróciła uwagę na atuty szkoły – wysoki poziom nauczania, dbałość o rozwój każdego ucznia,  sukcesy w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych, świetne wyniki egzaminów maturalnych (ponad średnią powiatową i krajową wśród liceów), miejsce w rankingu szkół ponadgimnazjalnych.

Ponieważ po polsku wszyscy uczniowie Chełmona umieją śpiewać – nasi artyści zaprezentowali się w repertuarze w języku francuskim, niemieckim i angielskim:

Po zakończeniu części oficjalnej młodzież naszej szkoły prezentowała gościom każdy zakamarek budynku!! Można było obejrzeć: doświadczenia w pracowniach chemicznej, fizycznej i biologicznej, wykreślić wykres na tablicy multimedialnej, dotknąć meteorytu w pracowni geograficznej, rozwiązać sudoku w pracowni matematycznej, rozwiązać test w języku angielskim w pracowni językowej, obejrzeć nasze cenne teksty źródłowe w pracowni historycznej, spotkać się oko w oko z Platonem i Arystotelesem w pracowni filozoficznej …

Najcenniejsze były dla gimnazjalistów rozmowy z kolegami i koleżankami na każdy temat dotyczący szkoły.

ZAPRASZAMY  DO  NASZEJ  SZKOŁY!

dod 15