Herpetarium – okazja do zobaczenia żywych gadów i płazów!

14 marca 2016 roku klasa 2c – biologiczno-chemiczna odwiedziła płockie zoo, młodzież miała nie lada okazję dotknąć węży, żab, żółwi, legwanów…

Głównym celem wyjazdu do Płockiego Ogrodu Zoologicznego były zajęcia dydaktyczne: „Nie bój żaby – tajemniczy świat płazów” i „Gadu-gadu o gadach” dotyczące ewolucji, biologii i rozpoznawania płazów i gadów. W czasie warsztatów uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia, wysłuchali ciekawego wykładu i mieli okazję wziąć do ręki, dotknąć, pogłaskać – ba, założyć sobie na szyję żywego przedstawiciela zwierząt należących do tych grup kręgowców.

Wychowawca klasy, pan Sylwester Pawlak również wykazał się odwagą!

W znakomitych humorach i nadzieją, że przyjadą jeszcze „dotknąć” ryb, ptaków i ssaków uczniowie pożegnali się z historycznym Płockiem.

zoo 9