DOBRY START UCZNIÓW NASZEGO LICEUM W XLV OLIMPIADZIE HISTORYCZNEJ…

Wśród 40 zakwalifikowanych uczestników do części ustnej etapu okręgowego Olimpiady Historycznej znaleźli się również nasi uczniowie!

To duży sukces, szczególnie dla uczniów klasy drugiej, którzy muszą na eliminacje przyswoić  sobie materiał z poziomu rozszerzonego podstawy programowej 3 letniego liceum. Natalia Urbaniak i Grzegorz Basiński z kl. 2d 12 stycznia 2019 r., po przejściu dwuczęściowych eliminacji szkolnych, wraz z ponad 150 uczniami województwa łódzkiego uczestniczyli w części pisemnej etapu okręgowego Olimpiady. Uczniowie wybrali tematy prac związane ze starożytnością i ze średniowieczem – czyli te czasy, które szczególnie ich zainteresowały.

To był dobry wybór. Prace pozwoliły naszym licealistom zakwalifikować się do etapu ustnego. 23 stycznia 2019 r. w Instytucie Historii w Łodzi Natalia i Grzegorz odpowiadali na trzy pytania: z zakresu wybranej specjalności, z podstawy programowej – poziom rozszerzony oraz z 5 wybranych lektur (3 z wykazu lektur ogłoszonego przez Komitet Główny oraz 2 dowolnie wybrane przez ucznia).

Poziom był bardzo wysoki, do etapu centralnego przeszli Ci uczestnicy którzy uzyskali łącznie 80 punktów.  Niestety naszym uczniom tym razem zabrakło trochę szczęścia, ale zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą na podjęcie wyzwania w następnym roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem uczniów jest p. J. Skoneczna – Sałuda.
Zdjęcia i tekst J. Sałuda